Zapisz wyrazy z ramki z sylabami

Pobierz

Obejrzyj obrazek.. czasownik - rzeczownik - 6.. Znajdź w każdym rzędzie wyraz należący do tej samej rodziny co wyraz podany z lewej strony.. Ułóż z sylab wyrazy Połącz w pary.. pyszne robiUzupełnij związki wyrazowe rzeczownikami z ramki.użyj ich w odpowiedniej formie.obok zapisz skróconą nazwe przypadka wyrazy z ramki:rozum zgoda siła piękno radość honor przyjaźń pytania: dać na coś( ) skakać z ( ) unieść się ( ) mieć więcej szczęścia niż ( ) zawrzeć z kimś ( ) podziwiać przyrody ( ) czuć się na ( )Wcześniej stworzyłam już puzzle, które znajdziecie tutaj: ilustracje z sylabami do pobrania cz. 1 i ilustracje z sylabami do pobrania cz. 2.. Sylaba może składać się z następujących elementów: 1) pojedynczej .Zad.4 Uzupełnij tekst kolejnymi wyrazami z ramki w odpowiedniej formie .Zapisz te wyrazy w zeszycieZ rozsypanych wyrazów ułóż zdanie.. W każdej sylabie zaznacz samogłoski na czerwono.. Klasa 2 Klasa 3 Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6 Ortografia Polski wyrazy z rz. ułóż wyrazy z sylab Porządkowanie.. Tym razem macie do wyboru 12 kart z małymi literami pisanymi i analogiczne karty z małymi literami drukowanymi.. Dwuznak rz został wpisany we właściwym miejscu.. Ile sylab ma wyraz sikorki?. Różnicowanie Krok 2. mierzę - miarastolarz - stolarskiw murze - bo mur.Wyrazy z rz wymiennym na r Piszemy rz, gdy wymienia się na r. 1..

Zapisz wyrazy z ramki z sylabami.

Opisz jedna z przyród Emilii z wrześni.Zastosuj w pracy rzeczowniki z ramki-użyj ich w formie dopełniacza i miejscownika z ramki Nadzieja,ziemia,poczekalnia,pasja,wersjaSylaby to naturalne jednostki artykulacji, stanowiące część wyrazu lub wyraz.. śnie—yca.. Wyrazy zapisz obok.-- czenia.. to be 1 Uzupełnij zdania wyrazami z ramki.. Rozwiązywanie zagadek, w których odpowiedź jest jednym wyrazem.. Odszukaj kółka z wyrazem łuk i poprowadź strzałki od obrazka do wyrazów.. Uzupełnij według wzoru.. Związane jest to z faktem, iż litera "i" w wyrazie pies ma funkcję jedynie zmiękczającą i razem z literą P tworzy jedną głoskę.. Wpisz i przed samogłoskami.. Podziel wyrazy na sylaby, głoski i litery.. wg Nauczycielzpasja.. Klasa 1. rz po spółgłosce d, t, b, p Sortowanie według grup.. Wpisz liczby w okienka.. Za każdym razem zmieniamy nieco punkt widzenia, bądź zwiększmy trudność.Zapisz podział oraz liczbę głosek i samogłosek.. Pokoloruj w okienkach samogłoski.. Sylaby to podstawowe części wyrazu.. Składa się z ciągu głosek, którego ośrodkiem jest zawsze samogłoska.. Podkreśl w wyrazach sylabę nie.Następnie musi połączyć sylaby, a w kolejnej części ułożyć wyraz z liter.. cię—rówka.. Wyraz sikorki składa się z trzech sylab: si-kor-ki.. Sylaby zamknięte Krok 4..

10.Przeczytaj wyrazy sylabami.

Samogłoski: A, E, I, O, Ó, Y Zestaw samogłosek do wydruku - gotowe samogłoski, wystarczy wydrukować i wyciąć Sylaby, wyrazy dźwiękonaśladowcze: KU KU, KO KO, PI PIb) Zapisz pod kwadratami niewykorzystane określenia z ramki i wykonaj rysunki pasujące do tych podpisów.. Przeczytaj wyrazy w ramce.. Napisz je w liniaturze.. Przeczytaj wyrazy.. Uzupełnij luki w recenzji (1-6) wyrazami z ramki w odpowiedniej formie.. Raz są to kartoniki z sylabami, innym razem proste wyrazy zbudowane z sylab otwartych, bądź tablice z sekwencjami sylab.. It It I We He SheI 4 Zakreśl właściwe wyrazy.. Zapisz pary wyrazów.. Wyraz Liczba sylab Liczba głosek Liczba liter Samogłoski (wypisz) koszulkaJako pierwsze będą sylaby ze spółgłoską P, następnie sylaby ze spółgłoską M. wg Klasa1b1.A jeśli jesteście ciekawi czy nauka czytania sylabami jest skuteczna przeczytajcie od razu o efektach nauczania czytania metodą sylabową.. liczba liter k-a-k-t-u-s k-o-s-z-y-k d-z-i-e-c-k-o liczba sylab kak-tus ko-szyk dziec-ko 7.. Narysuj okienka wokół sylab ze spółgłoskami miękkimi.. Przypomnisz sobie dziś o nich najważniejsze informacje.Klasa 1.. Popatrz na wzór.. Otocz pętlą zdjęcie, które nie pasuje do zdania.. Zaznacz go.. Znajdź w tekście i zapisz po jednym przykładzie podanych części mowy.. Wyrazy z ramki podziel na dwie grupy: z literą ,,i" jako samogłoską i zmiękczeniem poprzedzającej spółgłoski oraz z ,,i" jako znakiem zmiękczenia poprzedzającej spółgłoski..

Oto kolejne etapy pracy z sylabami.

BALTYK AFRYKA POLKA SZWAJCAR GRECJA ZAKOPANE POMORZANIN ALPY GÓRAL EGIPCJANIN AMAZONKA FINKA WYSPA BIEGUN ULICA.. obserwują, przekwitają, zbierają, ubierająPrzygoda z sylabami zaczyna się już w przedszkolu.. Dwa wyrazy podano dodatkowo nie pasują one do żadnej z luk.. Wybierz dwa wyrazy i ułóż z nimi dwa zdania pasujące do obrazka.. W każdym zestawie znajdują się trzy wyrazy, które są zilustrowane na karcie .Zgłębiając temat czytania sylabami pokonujemy kolejne etapy nauki wykorzystując różne materiały dydaktyczne.. Zapisz wyrazy z ramki w odpowiednich miejscach.. Zapisz swoje odpowiedzi w zeszycie.. Wyrazy z literą ,,i" jako samogłoską i zmiękczeniem jednocześnie.. To wtedy dzieci uczą się dzielić wyrazy na mniejsze części, recytując wierszyki lub śpiewając piosenki.. Zapisz wyrazy z ramki z sylabami.. Krok 1.. Wyklaskiwanie wyrazów (lub podskakiwanie na każdy wyraz) przy głośnym wymawianiu zdania, liczenie wyrazów.. Przepisz i uzupełnij.. Obok narysuj kształt wyrazu według wzoru.. Question from @Brajan2a7 - Szkoła podstawowa - PolskiRamka z końcówką -s = desk, bag, chair Ramka z końcówką -es = watch, class, bus Ramka z końcówką -ies = family, country, dictionary Wyrazy dopasowane na podstawie końcówek, jakie otrzymują w liczbie mnogiej: biurko = desk / desks = biurka torba = bag / bags = torby krzesło = chair / chairs = krzesła zegarek = watch / watches = zegarki klasa/lekcja = class / classes = klasy/lekcje .Uzupełnij luki w rozmowie (1-6) wyrazami Z ramki (A-H)..

Ułóż wyrazy z podanych liter.

do — — ka kom — pu — — 10 — ry — la — — ma — — to — fon Utwórz z sylab wyrazy i zapisz je.. 4.Policz sylaby w wyrazach z .Ułóż zdanie złożone z trzech wyrazów.. biedronka motyl Zuzanka bańki Marzena naleśniki.. Skorzystaj z wyrazów w ramce.. 16 28 29 k y ł u ł k ś o łł a z łza łyk łuk łoś łza łyk łoś łuk łza łuk yk łoł ś łuk łza łuk 2 2Wyrazy z: si, ni, zi, ci, dzi 1.. Wprowadzamy sylaby otwarte 1.. Zabawa w segregowanie wyrazów np. owoców, warzyw, zabawek.22 - 34 Sylaby, wyrazy, zdania 35 - 43 Dwuznaki 44 Czytanie ze zrozumieniem 45 Ukryte wyrazy 46 Dwuznaki 47 - 53 Zmiękczenia 54 - 55 Trudne litery d-t, b-p, w-f 56 Trudne litery z, b, g 57 Trudne litery w, b, d 58 - 62 Wyrazy z ą i ę 63 - 73 Pisownia z rz i ż 74 - 79 Pisownia z ó 80 - 81 Pisownia z u 82 Pisownia z h4.. Podkreśl znaki wymieniających się głosek.. Na dwóch stronach znajdują się karty z sześcioma wyrazami: arbuz, banan, drzewo, domek, kaczka i krowa.. Sylaby to podstawowe części wyrazu.. Dwa wyrazy podano dodatkowo i nie pasują one do żadnej zluk.. Question from @Kryst20 - Szkoła podstawowa - Język angielskiy!. WyrazyWyraz pies pomimo iż posiada w swojej budowie dwie samogłoski składa się z jednej sylaby.. ty — go m p uter Uzupetnij wyrazy odpowiednimi sylabami.. Samogłoska+Sylaba otwarta 1. ka fior tarn ia toZ rozsypanych liter utwórz i zapisz wyrazy z poprzedniego ćwiczenia.. To wtedy dzieci uczą się dzielić wyrazy na mniejsze części, recytując wierszyki lub śpiewając piosenki.. W każdej sylabie zaznacz samogłoski na czerwono.. wg Kozlowskamaria7.. Zapisz je.. He She We It TheyI 2 Uzupełnij tekst, używając wyrazów z ramki.. Napisz zdania o jesieni wykorzystując wyrazy z ramki.. Sylaba, zwana również zgłoską, jest odcinkiem tekstu, który wypowiada się przy nieprzerwanym wydechu.. morze mata morski mrówka .Przerysuj schemat do zeszytu.Zpisz w odpowiednich miejscach wyrazy z ramki.Wrazie potrzeby skorzystaj ze słownika.Zaznacz wyrazy ktore mozna zapisac w obu miejscach.. Policz litery i sylaby w podanych wyrazach.. Zachęcamy do zakupu innych pomocy dydaktycznych z sylabami, które ułatwią naukę czytania sylabami.Uzupełnij wyrazy odpowiednimi sylabami z ramek.. Przypomnisz sobie dziś o nich najważniejsze informacje.Przygoda z sylabami zaczyna się już w przedszkolu.. Potacz strzatkami z odpowiednimi wyrazami.. Piszemy rz, gdy wymienia się na r. morze - woda marzec - dzie dworzec - budynek orzeł - gniazdo morska • marcowy • dworcowy • orle 2.5.. Różnicowanie Krok 3..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt