Frazeologizm trafić jak kulą w płot

Pobierz

Spis treści.. narobić bigosu.. Źródło: Gazeta Wyborcza.. bawić się w ciuciubabkę.. wszystko jedno jaki, byle jaki.Marek Jóźwiak: Łatwo płotka z płotka.. Materiał opracowany przez eksperta.. kłamstwo ma krótkie nogi.. kolos na glinianych nogach.. Przeglądaj przykłady użycia 'trafić jak kulą w płot' w wielkim korpusie języka: polski.Hasło do krzyżówki "trafić jak kulą w płot" w leksykonie szaradzisty.. Wtedy wsiadam w samochód i sam jadę go oglądać, a potem zapraszamy go do Warszawy, żeby zobaczył, jak funkcjonuje klub i czy mu się tutaj spodoba.Poznaj definicję 'trafić jak kulą w płot', wymowę, synonimy i gramatykę.. pójść jak po maśle.. Marcin Szymczyk.. 'powiedzieć coś nietrafnie, nie na temat lub zrobić coś niewłaściwie, niestosownie'; zwrot; Jeśli zaś Miodowiczowi, w tym stwierdzeniu dotyczącym estetyki, chodziło o przymioty intelektualne świadka, to też trafił jak kulą w płot (…).zrobić głupstwo, postąpić zupełnie nieodpowiednio, powiedzieć coś całkowicie nietrafnie, niesłusznie : Kupili nowożeńcom odkurzacz w prezencie, ale trafili jak kulą w płot: młodzi dostali ich pięć.Alvinczy - poczciwe chłopisko - planował dopaść go w Weronie.. .Trafić w płot kulą historii Grażyna Zwolińska 1 marca 2008, 5:00 Zobacz galerię (3 zdjęcia) Wojciech Strzyżewski - rodowity zielonogórzanin, absolwent historii na zielonogórskiej WSP .trafić jak kulą w płot (イディオム, ポーランド語) Literally: to hit the fence like a bullet to be way off the mark / off targetTrafić Wisłocką jak kulą w płot : o filmach animowanych kobiet w strukturach polskiej kinematografiia) Tajemnica Poliszynela bardzo dużo pieniędzy b) Znać się jak łyse konie próżnować, leniuchować c) Bajońskie sumy znać się bardzo dobrze d) Klamka zapadła rzekoma tajemnica e) Zbijać bąki stało się coś, czego nie można odwołać f) Porastać w piórka rzecz bardzo droga, cenna g) Z zawiązanymi oczyma człowiek bardzo mądry, oczytany h) Trafić kulą w płot poprawić sobie byt i) Chodząca encyklopedia robić nie tak, jak należy j) Coś jest na wagę złota na oślep .Hasło krzyżówkowe "trafić jak kulą w płot, ominąć cel" w leksykonie szaradzisty..

potocznie trafić jak kulą w płot.

W naszym leksykonie szaradzisty dla hasła "trafić jak kulą w płot, ominąć cel" znajduje się 1 opis do krzyżówek.. 1.Zdanie, w którym związek ten nie jest frazeologizmem 2. zdania, w których podany związek pełni funkcję frazeologizmu .. kłamać [łgać] jak najęty [jak z nut] kłamać [łgać] na potęgę [aż się za kimś kurzy] kłaniać się w pas kłaść głowę pod ewangelię kłaść (komuś) (coś) łopatą do głowy (pot.). Anglický překlad slova Trafić kulą w płot.Sprawdź tutaj tłumaczenei polski-francuski słowa trafic w słowniku online PONS!. Związek wyrazów.. kłaść [rozkładać, powalać] (kogoś) na (obie, dwie) kłaść się cieniem na (czymś, kimś) kłaść się [leżeć] (komuś) kamieniem [jak kamień] n kłaść [stulić] uszy po sobie kłaść [wbijać] (komuś) (coś) do głowy kłaść [wkładać .trafić jak kulą w płot , ominąć cel.. spaść na cztery łapy.. klin klinem (wybijać) (pot.). W takim wypadku nie jest możliwe .. Teraz, dzięki j.trafić jak kulą w płot, ominąć cel: pudłować: w przenośni; trafiać jak kulą w płot: tyn: dawniej: płot z gałęzi, także: ogrodzone takim płotem miejsce: Krzyżówka zagadka literowa polegająca na wpisywaniu odgadywanych haseł w rubryki krzyżujące się ze sobą .Průvodce výslovností: Naučte se vyslovovat Trafić kulą w płot v polština..

trafić jak kulą w płot.

Gratis trener słownictwa, tabele odmian czasowników, wymowa.2.. Zadanie 2Podobnie jak intertekst stylizacja może zdominować pracę przekła-dowcy, o ile aspekt stylizacyjny upodabniający tekst oryginału do danego gatunku II.. Jeżeli znasz inne znaczenia pasujące do hasła "trafić jak kulą w płot" możesz dodać je za pomocą formularza dostępnego w opcji Dodaj nowy.. Ilustracje .. trafić jak kulą w płot.. komuś grunt/ziemia pali się pod nogami.trafić jak kulą w płot (Idiom, Polish) Deutsch English Español Français Hungarian Italiano Nederlands Polski Português (Brasil) Română Svenska Türkçe Ελληνικά Български Русский Српски العربية فارسی 日本語 한국어jak krew w piach; jak krowie na rowie; jak księżyc w pełni; jak maku; jak mrówków; jak nie urok, to przemarsz wojsk; jak nie urok, to sraczka; jak Pan Bóg stworzył; jak po szynach; jak psu z gardła wyjęty; jak rak świśnie a ryba piśnie; jak się patrzy; jak skurwysyn; jak słoń w składzie porcelany; jak trza; jak u Pana Boga za .1. bez pracy nie ma kołaczy, benedyktyńska praca, mrówcza praca, syzyfowa praca 2. samotny jak kołek w płocie, trafić jak kulą w płot, czepiać się czegoś jak pijany płotu, Odpowiedź została zedytowana [Pokaż poprzednią odpowiedź] Odpowiedzi Thea odpowiedział (a) 04.02.2010 o 18:26 Płot- pierwsze koty za płoty, trafić jak kulą w płot Praca-(żart.).

trafić kulą w płot.

94. bądź formy, ewentualnie do języka konkretnej grupy społecznej czy epoki histo-rycznej przeważa nad innymi elementami danego utworu.. miejsce za płotem lub między płotami "jaki bochen taka skórka,jaka matka taka.". dowolny, wszystko jedno jaki, byle jaki.. W naszym leksykonie szaradzisty dla hasła "trafić jak kulą w płot" znajdują się 4 odpowiedzi do krzyżówki..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt