Napisz swoją własną baśń

Pobierz

Ilustracje-kolorowanki wg.. Było ono zbudowane z wyśmienitych, pięknie dobranych kamieni szlachetnych na przykład: ogromny pałac królewski z wykonany został z samych diamentów.Napisz własną wymyśloną baśń!> Prosze pomuszcie +0 pkt.. Byli oni młodymi i odważnymi drwalami.. Bardzo lubiła tańczyć.. To, jaki początek wybierzesz zależy od Ciebie i sposobu, w jaki chcesz poprowadzić historię.Pewnego dnia dziewczynka poprosiła , aby opowiedział jej jakąś baśń.. Któregoś wieczora wracając do domu, usłyszeli dobiegającą z leśnej polany miłą muzyczkę.Jedynym powodem napisania tego listu przeze mnie jesteś Ty.. Baśnie pełne są .Chłopak wymyślił,że będzie nazywała się baśń o czarodziejskim lustrze .. Pragnę podziękować Ci za to, że dobrze wiedziałeś, co może mnie ucieszyć, za to, że umiałeś zakochać się jak ja.. Po pierwsze: typowe dla baśni jest występowanie fantastycznych postaci, czyli, na przykład przywołując jedną z najbardziej znanych baśni braci Grimm "Jaś i Małgosia" - czarownic.. • Klasy VII-VIII 1.. Długo nie mogłam zebrać odwagi, aby do Ciebie napisać.. Nikt w królestwie nie umiał jej pomóc.. Głównymi bohaterami mieli być Momo i Girolamo.. Niestety jej rodzice byli biedni i nie mogli posłać swojej córki do szkoły tanecznej.. Dziękuję raz jeszcze, że Pan ją napisał!. Baśń "Szmaragdowy Gród" Wodna Baśń Przykładowa BAŚŃ Głupia baśń - parodia bajek..

Napisz swoją własną baśń.

Napisz opowiadanie na temat: Moje niesamowite spotkanieNowe spojrzenie na baśń Andersena - Wyjątkowość tej wystawy polega na tym, że każdy ze studentów pokaże własną wizję na znany wszystkim tekst.. Trzy małe świnki - Bracia Grimm 3.. Brzydkie kaczątko - Hans Christian Andersen 5.Podał do ręki testament każdemu z synów, aby mogli go przeczytac.. Dawno, dawno temu żyła królewna , która była bardzo kapryśna.. Chłopak wymyślił,że będzie nazywała się baśń o czarodziejskim lustrze .. poleca 82 % Język polski Baśń o czarodziejskim lustrze Gigi lubił opowiadać swoje historie Momo,wtedy kiedy byli tylko sami.też to miałam nw czemu nie umiesz napisać prostej baśni.napisze ci kilka pojęć które musisz zastosować by dostać dobrą ocenę i baśń była czytelna.musisz opowiedzieć historię o dobrej i złej osobie.opowieść musisz zacząć od slów 'dawno,dawno temu za górami,lasami' itp.dobro musi zwyciężyć nad złem a zakończenie dobre np,i żyli długo i …-Jeśli weźmiesz ode mnie ten woreczek i posadzis te nasiona co się w nim znajdują, czeka cię miła niespodzianka.. Baśń o .Pisanie baśni możesz zacząć od określenia punktu czasowego (…dawno temu) lub przestrzennego (…w odległym królestwie).. Prace są bardzo kreatywne i nowatorskie..

Napisz własną baśń.

Ewaluacja 2 min.. Kopciuszek tego dnia wyszedł na rynek by zakupić warzywa na obiad.. Nigdy w nie nie patrzyła, bo kto zobaczył w zwierciadle swoje odbicie stawał się śmiertelny.Dawid piszę ci baśń .. Coraz bardziej wszystkim dokuczała.. Była śliczna.. BŁAGAM DAJE NAJ I WGl.Wyjaśniliśmy, jakie najważniejsze cechy ma baśń, teraz czas omówić elementy, które koniecznie powinny się w niej znaleźć.. Baśń współczesna Baśń Baśń Baśń o czarodziejskim lustrze Baśń o papierowym ptaku Baśń o krainie zrobionej z czekolady.. Dawno, dawno temu żyła mała ładna dziewczynka ,która ukrywała swój talent.. Rodzice zawołali Ali i wyszli z zoo kotka bardzo płakał szukał dziewczynki aż wreszcie ją znalazł.Pierwszym, gdzie artystycznie opracowywano wątki ludowe, w drugim była baśnią literacką, zbudowaną z różnych elementów.. Każdy z uczniów dostanie naklejkę, którą następnie wychodząc z klasy2.. Proszę.. napiszcie jakąś fajna baśn.. nie zbyt dluga i nie zbyt zakrótka.I musi być ona wymyślina.. ja troche będe zmieniała.. Bardzo ciekawym rozwiązaniem będzie również przedstawienie głównej postaci Twojej bajki (…Michał miał blond włosy i był ciekawy świata)..

Odbuduję ten las, a wtedy pryśnie czar złej wiedźmy - zakończył swoją opowieść grzyb.Cudowna tancerka.

Zjednego ziarenka wyrósł śliczny kwiat podobny do tulipana.. Dla chętnych: Przygotuj rysunek ilustrujący Twoją ulubioną baśń.. Myślę, że właśnie przyszła pora, abym stał się człowiekiem.. Może Pan być pewny, że pokażę ją każdej osobie, która zechce sięgnąć po baśnie.. Włosy miała koloru bląd, oczy niebieski, a cere jasno różową.. Treść Grafika Filmy Dawno, dawno temu, w niewielkiej wiosce mieszkali dwaj bracia-Staś i Jaś.. Pisarz przetwarzał ludowe elementy lub tworzył je we własnej wyobraźni.Baśń "Podarki od krasnoludków" - twórczość własna.. Czerwony Kapturek - Charles Perrault 2.. Tata Iwonki od rana do wieczora ciężko pracował w piekarni ,a .Baśnie tworzyli m.in. Hans Christian Andersen, bracia Grimm, Charles Perrault.. Ojcze - rzekł Leonard - przecież to mi należy się większa częśc spadku, a nie temu pokrace o imieniu Lucjan.. Z głównym wątkiem zawiązanym w chwili spotkania naszych rodziców, naznaczoną ich niespełnionymi marzeniami, oczekiwaniami w stosunku do nas i snutą dalej z głównych wątków naszego życia.baśni.. Król nie mógł już wytrzymać więc zwołał naradę , żeby uspokoić królewnę.Patrząc na świat oczami Kaja, czytelnik ma okazję zastanowić się, czy czasem sam nie stawia się w jego pozycji..

Królowa śniegu nie wiem odpowiadajcie jesli macie jakieś pomysły thx ( Jestem w 4 kl )Napisz własną baśń Baśń o królowej Mariannie i rycerzu.

Charaktery mieli różne.. Jeden był chciwy i zachłanny, drugi zaś był skromny.. Pragnę podziękować Ci za to, że dobrze wiedziałeś, co może mnie ucieszyć, za to, że umiałeś zakochać się jak ja.. Dziękuję za radość, którą potrafiłeś we mnie obudzić… Dziękuję.. podanych tytułów: 1.. Długo nie mogłam zebrać odwagi, aby do Ciebie napisać.. Czy wymyslona czy jakąś baśń z książek np:. ". Mój umysł przepełnia.napisz własną baśń na dowolny temat .. - Zła wróżka zamieniła mnie w grzyba i powiedziała, że odzyskam swoją człowieczą postać, jeśli tylko spełnię dobry uczynek.. Dziewczynka z zapałkami - Hans Christian Andersen 4.. Opowieść o Kaju i Gerdzie to jedna z tych, do których bezustannie wracam.. Ale nie wiem jaką ?. Baśń o dwóch braciach Napisać baśń.. Kotka cały czas chodziła za dziewczynką.. Odpowiedz 1 answer 0 about 11 years ago Przed wielu laty, kiedy w .. nie było jeszcze osiedli, wszystko porastała trawa i łąki , a rzeka (jezioro) była czysta jak łza, żyła grupa przyjaciół.DAJE NAJ!. 9 lenia dziewczynka miała na imię Iwonka wiedziała ,że jej rodzice są biedni i ledwo wystarczy im na jedzenie.. Uczeń podejmuje decyzję, która z form pracy na lekcji podobała mu się bardziej.. Któregoś dnia, do wioski przybył czarujący mężczyzna w wieku córek Macochy.. Leonard myślał, że to on dostanie większą częśc spadku, ale o dziwo otrzymał ją najmłodszy syn.. Nauczyciel wyjaśnia sposób ewaluacji.. musze napisać własna baśń ( na środę ) .. Nazwała ja Alicja.Napisz swoją baśń Podobne tematy Adam Mickiewicz analiza wiersza Narcyz Autocharakterystyka Baśń o Narcyzie Charakterystyka samego siebie moja charakterystyka napisz swoją autocharakterystykę napisz swoją charakterystykę opisz sam siebie Stara baśń poleca 85 % Język polski Baśń "Podarki od krasnoludków" - twórczość własna.Dziewczynka przestraszona pobiegła do rodziców wszystko im opowiedziała ale rodzice myśleli, że córeczka coś sobie wymyśliła.. Dziękuję za radość, którą potrafiłeś we mnie obudzić… Dziękuję.. Na to ojciec odpowiedział: Ty dostałeś częśc, na którą zasłużyłeś.Odpowiedzi (1) JAGODA31212 Za siedmioma górami, za siedmioma lasami, za siedmioma morzami, za siedmioma jeziorami znajdowało się wielkie królestwo - Szmaragdowy Gród.. Kobieta delikatnie odchyliła płatki, a w nich leżała mała dziewczynka.. Napisz swoją własną baśń.. Nakleja nalepkę w odpowiednie miejsce.. Najważniejsze w życiu to mieć marzenia, które się realizuje..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt