Test z ii wojny światowej

Pobierz

poleca 69 % 1685 głosów.. Eksperci ostrzegają mieszkańców.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Sprawdzian z II wojny światowej.. Powojenne urządzanie świata.. Sprawdzian 2 Wojna Światowa polecany jest uczniom 8 klasy szkoły podstawowej.. Ładu Wersalskiego w Europie, jak również dojściu do władzy w wielu krajach skrajnie agresywnych, nastawionych na zbrojne budowanie własnych imperiów ideologii, takich jak nazizm, faszyzm czy komunizm .Dziś wiele osób zna maszyny wojskowe z czasów II wojny światowej: jedni badali czołgi i maszyny samobieżne na łamach podręczników, inni poznali je z filmów historycznych, jeszcze inni dowiedzieli się o nich grając w World of Tanks.. Operacja pod Dunkierką koniec wojny błyskawicznej na wschodzie.. Odkręcisz śrubkę i nie uwierzysz.. Na tej podstawie test określi, którego z sześciu generałów przypominasz najbardziej.Test Sprawdzian 08.. Marcin Najduch; I i II wojna światowa - praca klasowa z historii kl. VI, grupa I Lidia Anna Karpińska; Sprawdzian wiadomości - dział kultura Anna Jasińska "Druga wojna ?wiatowa" grupa A, B - sprawdzian wiedzy i umiejętno?ci Andrzej Saferna "Dwudziestolecie Międzywojenne" grupa A, B - sprawdzian wiedzy i umiejętno?ci Andrzej ./ II wojna światowa.. Rozpad systemu kolonialnego.. Sprawdzian z historii dla klasy 8 przygotowany na podstawie podręcznika Nowa Era Wczoraj i dziś z działu "II wojna światowa"..

Niełatwy test z II wojny światowej.

Najnowsze quizy w dziale: II Wojna ŚwiatowaSprawdź, co o niej wiesz!. Będziesz mistrzem, jeśli trafisz 12 razy.. II wojna światowa Koło fortuny.1) Kiedy rozpoczęła się II wojna światowa a) 1918 b) 1945 c) 1938 d) 1939 2) Kiedy zakończyła się II wojna światowa a) 1939 b) 1940 c) 1945 d) 1946 3) Atak jakiego kraju na jaki kraj rozpoczął wojnę a) Atak Rosji mna Niemcy b) Atak Niemiec na Rosję c) Atak Niemiec na Polskę d) Atak Francji na Niemcy 4) Podaj datę wybuchu Powstania Warszawskiego a) 1 września 1944 b) 1 sierpnia 1941 c) 1 sierpnia 1944 d) 1 lipca 1944 5) Gdzie padły Pierwsze strzały z 1939 roku rozpoczynające .Test A. II wojna wiatowa Test podsumowujcy rozdzia III.. Spośród 73 krajów, które istniały wówczas na mapie politycznej, aż 62 wzięły udział w tej wyniszczającej wojnie.Super!. IMIĘ, NAZWISKO: .. KLASA: .. NR: .. GRUPA: A. Przeanalizuj fragment Oceny strategicznej Niemiec i Polski sformułowanej w 1936 r. przez generała Tadeusza Kutrzebę i posiłkując się wiedzą pozaźródłową, scharakteryzuj ogólne poglądy autora na możliwości obronne Polski.II wojna światowa Test.. Test generałów II wojny światowej to eksperymentalna miara, która ma na celu dopasowanie Ciebie do jednego z sześciu generałów II wojny światowej, posługując się złożonym modelem Twoich postaw taktycznych i cech osobowości..

TOP.Test generałów II wojny światowej.

II wojna światowa Połącz w pary.. Napaść Niemiec na Polskę.Test II wojna Światowa, Rozdział V podręcznika Wczoraj i Dziś dla Klasa VI.. Zajęcie Czech przez III Rzeszę.. Podpisanie paktu Ribbentrop-Mołotow.. Rozwiąż test, aby dowiedzieć się, jak dobrze znasz maszyny wojskowe, na których walczyli nasi dziadkowie i ich wrogowie.. Czytaj uwanie tekst i zadania.. Bitwa o Midway odwrót państw osi z frontu wschodniego.Świat po II wojnie światowej.. Zimna wojna.. Klasa 8 Liceum Historia.. Rocznica wybuchu II wojny światowej to świetna okazja, żeby sprawdzić swoją wiedzę o największym globalnym konflikcie w historii.. W zadaniach od 1. do 7. znajduj si cztery odpowiedzi: A, B, C, D.. Był to/było to: Atak Niemców przebranych w polskie mundury na radiostację niemiecką Równoczesne wkroczenie w granice Polski armii niemieckiej i armii radzieckiej.. Kto - poza Niemcami i ZSRR - napadł w 1939 r. na Polskę?. Przykładowy sprawdzian - II wojna światowa.. Początki integracji europejskiej.. dziwna wojna - określenie początkowego okresu II wojny światowej trwającego od 1 września 1939 roku do 10 maja 1940 roku.. Publikacje nauczycieli:Rozwiąż quiz i sprawdź swoją wiedzę na temat II Wojny Światowej!.

Daleki Wschód po II wojnie światowej.

4.Quizy o II wojnie światowej dla wszystkich zainteresowanych tą tematyką.. Państwa sprzymierzone z Polską (Francja, Wieka Brytania) po wypowiedzeniu III Rzeszy wojny 3 września 1939 roku nie podjęły żadnych działań zbrojnych, mimo zapisów w układach, dzięki czemu Adolf Hitler mógł swobodnie kontynuować ofensywę przeciw Polsce bez otwierania drugiego frontu.Katalog-> Dla nauczyciela-> Historia-> Sprawdziany i testy.. Jakie wydarzenie uznaje się za początek II wojny światowej?. Wybierz tylko jedn z nich i zamaluj kratk z odpowiadajc jej liter w karcie odpowiedzi.. Rozpocznij test.Sprawdź swoją wiedzę historyczną o II wojnie światowej.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. II wojna światowa Test Sprawdzian 07.. Bitwa pod Stalingradem zakończenie wojny w Europie.. Rachunki za ogrzewanie nagle zmaleją.Dokładny i szczegółowy test, dzięki któremu sprawdzisz swoją wiedzę z tego okresu.. Trzy osoby nie żyją, to już plaga.. Jeeli si pomylisz, bdne zaznaczenie otocz kkiem.. !Wielki Test o II Wojnie Światowej - runda finałowa.. Rozwiąż test.Jest to test , który sprawdzi twoją wiedzę na temat II Wojny Światowej.Powodzenia!. Jak zapewne wiesz, II wojna światowa była największym i najbardziej niszczycielskim konfliktem w historii ludzkości..

Początek zimnej wojny.

Dramat w Niemczech.. Rozwiąż nasz quiz i sprawdź .Sprawdzian z historii klasa 8 dział 1 - II wojna światowa - Wczoraj i dziś | QuizMe.. Państwa bloku wschodniego.. Rozpocznij test.. zobacz więcej.II wojna światowa, test z historii.. Jaka była niemiecka nazwa Łodzi?Międzynarodowy test wiedzy w kategorii II wojna światowa.. 1) Przyporządkuj nazwę bitwy do określonej konsekwencji, jaką spowodowała (3p) Bitwa pod Moskwą ewakuacja alianckich żołnierzy.. Treść .Test z historii II wojna światowa.. Przemiany społeczne i kulturowe w drugiej połowie XX w .I.. II wojna światowa , Klasa 8 , Wczoraj i dziś , Historia , Reforma 2017 Szkoła podstawowa klasy 4,8 , Zasoby , strona 1 , dlanauczyciela.plPlik II wojna światowa klucz sprawdzian.doc na koncie użytkownika SkrytySzpieg • folder Sprawdziany Historia • Data dodania: 3 maj 2013 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.II wojna światowa była największym konfliktem zbrojnym w dziejach świata, toczonym pomiędzy 1939 a 1945 rokiem.. II wojna światowa - kampania wrześniowa Test.. Jej przyczyn należy dopatrywać w niedoskonałościach tzw.. W aucie znaleziono zaginioną 16-latkę z Polski.. Porównaj swoją wiedzę z resztą świata.Musisz umieć: - najważniejsze wojny, - wymienić miejscowości gdzie znajdowały się obozy koncentracyjne, - znać największe zbrodnie przeciwko ludzkości (Katyń, to było przez Rosjanów, miało to być tajne), - wiedzieć jak Hitler, Stalin i Mussolini doszli do władzy - wymienić kolaborantów III Rzeszy, - jak inaczej nazywano okres II wojny światowej, - co to były łagry, lagry, Gestapo, SS-mani, NKWD-ziści, - POWSTANIE WARSZAWSKIE, - jakie państwa były pod okupacją .Przerwij test.. Ostrzelanie polskiej placówki wojskowej na Westerplatte przez niemiecki .Dotyczył on m.in rozporządzenia suwerennością Polski, Litwy, Łotwy..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt