Czy warto robić postanowienia noworoczne

Pobierz

Każdy moment jest dobry, by rozpocząć planowanie i realizację postawionych sobie celów.. Kiedy mamy chęć zmiany.. Kiedy stanie w miejscu spowoduje jeszcze większego doła niż ten teraz.. Wiadomo, że jesteśmy tylko ludźmi, chociaż można by powiedzieć, że aż, dlatego oczywiste jest to, że niepowodzenia również mogą nam się przytrafić.Wyobraźmy sobie, że nasze postanowienie noworoczne to zdobycie górskiego szczytu.. Postanawiamy np. schudnąć, rzucić palenie, ograniczyć słodycze, mieć więcej pieniędzy albo pojechać na super wakacje.Jeśli jednak przez postanowienia noworoczne rozumiesz pragnienia, życzenia lub marzenia, nie warto ich robić.. Bez względu na uzyskane rezultaty noworocznych postanowień, wygląd figury można poprawić, umiejętnie dobierając wyszczuplający strój kąpielowy.Warto wyznaczać sobie co roku nowe cele.. Agnieszka.. Pomaga to w zorganizowaniu i osiąganiu dużych rzeczy małymi kroczkami.. Niektórym się to udaje, innym nie i nie ma w tym niczego złego.. Wypełnione, dają satysfakcję z sukcesu.. Myślimy o tym, co nam się udało, i którego celu nie osiągnęliśmy jednocześnie przerzucając go na nowy rok.Dla mnie postanowienia są nieodłącznym elementem ciągłej pracy nad sobą, dlatego moim zdaniem, warto je podejmować.. Moim postanowieniem, było ograniczenie czasu spędzanego na granie w gry komputerowe.Najlepszym sposobem na to, aby uniknąć rozczarowań i frustracji jest nie robić postanowień na 2019 rok..

Tak, wtedy warto robić postanowienia noworoczne.

Ponieważ poczucie rozczarowania, zniechęcenia i frustracji może skutecznie zablokować w tobie chęć do zmiany.. Jestem skłonna stwierdzić, że te noworoczne są najmniej realizowane, ponieważ często są mniej przemyślane niż te w ciągu roku, stawiane bywają pod presją czasu i innych ludzi, którzy również deklarują chęć ich powzięcia.Czy warto robić postanowienia noworoczne?. Oparte na doświadczeniu i przemyśleniach (nie)Perfekcyjnej.. Postanowienia zmiany swojego zachowania, nawyków czy sytuacji życiowej warto robić na każdym etapie roku.. Satysfakcja spowodowana sukcesem jest najlepszą nagrodą w dotrzymaniu postanowienia.. Odchodzący, stary rok, zawsze skłania nas do podsumowań.. Dzień, który z rozmachem symbolizuje nowy, lepszy początek.. Nawet w środku rokuJan 3, 2022Początek nowego roku to teoretycznie dobry moment na ich wykonanie.. poprzedni wpis "…bo sukces rodzi się z serca…" - IV edycja Mikołajek w Grodzie Kraka.. Dlaczego?. Pamiętajmy o tym i nie zniechęcajmy się, kiedy nie uda nam się wypełniać postanowień już od pierwszych dni roku.. źródło zdjęcia: istock.. Najważniejszym elementem jest dokładne wyznaczenie celu , do którego chce się dążyć.Postanowienia noworoczne..

Warto robić czy nie warto?

Dlatego też nie bez przyczyny start jakiejkolwiek zmiany w naszym życiu wiążemy z początkiem - roku .Dec 27, 2021Dec 21, 2020Postanowienia noworoczne to temat rzeka, z pewnością każdy kiedyś próbował rozpocząć ważne zmiany właśnie w tym czasie.. Zasadniczą kwestią jest zatem to, by określić czas wyprawy.. Aby robić skuteczne postanowienia noworoczne, które faktycznie zrealizujesz, musisz wyznaczyć sobie konkretne cele.Dlatego warto tak formułować postanowienia noworoczne, by dążyć do upragnionego, przyjemnego celu: inaczej dążysz do zdobycia świetnej formy fizycznej niż do walki z nadprogramowymi kilogramami, a nauka języka obcego przyda się po to, żeby lepiej się porozumiewać ze znajomymi z zagranicy lub znaleźć pracę w wymarzonym kraju.Jan 6, 2022Dec 31, 2020Noworoczne postanowienia - czy warto je robić?. Warto, jeśli postanowienia są zgodne z naszymi wartościami, kiedy w czymś, co robimy podkręcamy lekko śrubkę.. Statystyka mówi, że 5% osób, które wyznacza sobie noworoczne postanowienia, w stu procentach dotrzymuje wszystkich.Postanowienia noworoczne powstają w wyniku podsumowania kończącego się roku oraz refleksji nad swoim życiem, zachowaniem, osiągnięciami zawodowymi lub osobistymi..

Oczywiście nie twierdzę, że postanowienia noworoczne to samo zło.

emocje, marzenia, pragnienie, uważność, zmiana 0.. Ważną rolę w dotrzymywaniu założonych postanowień noworocznych pełni ich prawidłowe sformułowanie.. Wszystkie grzechy i porażki jak za machnięciem magicznej różdżki zostają nam wybaczone, a my dostajemy dobrodusznie nowe szanse na dotrzymanie postanowień.Dec 18, 2020Noworoczne postanowienia bardzo często dotyczą wysmuklenia sylwetki do lata.. Sądzę jednak, że wymyślać pragnienia i cele do zrealizowania możemy czynić przez cały rok, niezależnie od daty.. Tak po prostu.. W tym roku, kiedy zmieniły się nasze plany .Dec 31, 2021Jan 13, 2022Postanowienia noworoczne wyzwaniem dla każdego Nowy rok.. Dorota (nie) perfekcyjna oczami (nie)perfekcyjnej.. następny wpis.Dec 22, 2021Tym bardziej noworoczne postanowienia, bo jest to symboliczne, coś się zakończyło i coś się zaczęło.. Gdy coś postanawiamy, wygrywamy walkę z lenistwem i zauważamy swoje słabsze strony.. Nikt przy zdrowych zmysłach nie planuje wyprawy w góry całkowicie spontanicznie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt