Wyjaśnij dlaczego zwierzęta wodne mogą wydalać amoniak

Pobierz

Ponieważ pobierają one wodę Odpowiedź na zadanie z Na tropach przyrody 4Dlaczego zwierzęta wodne mogą przetrwać zimę pod głembinami - MidBrainart .. Wyjaśnij na podstawie drobinowej budowy na czym polega rozpuszczenie i mieszanie się substancji.. Zwykłe pytania; Sondy&Ankiety; Kategorie .. Podręcznik.. Zakres rozszerzony.. Po gimnazjumGatunek A, ponieważ amoniak musi być wydalany w postaci silnie rozcieńczonej (jest toksyczny), a tylko.. Pytania .. 13 libertheme Amoniak jest toksyczny, jedynie w bardzo małych stężeniach jest względnie bezpieczny.. Natomiast zwierzęta żyjące na pustyni, nie mają dostatecznej ilości wody, dlatego muszą przetworzyć amoniak to mniej toksycznego kwasu moczowego, którego można wydalać w postaci skondensowanej(a co za tym idzie, ograniczyć ilość pozbywania się wody, która jest wyjątkowo potrzebna zwierzęta pustynnym)Poprawna odpowiedź: Gatunek A, ponieważ amoniak musi być wydalany w postaci silnie rozcieńczonej (jest toksyczny), a tylko.. Biologia na .Ze względu na rodzaj związku azotowego wydzielanego wraz z moczem, zwierzęta podzielono na: amonioteliczne, czyli zwierzęta wydalające amoniak.. Dorosłe żaby szponiaste (Xenopus laevis), które po przeobrażeniu nadal żyją w wodzie, wydalają przede wszystkim amoniak.Kwas moczowy wydalany jest w postaci kryształków, co pozwala gadom oszczędnie gospodarować wodą..

Mogą więc pozwolić sobie na wydalanie amoniaku.

Wszystkie pytania; Sondy&Ankiety; Kategorie .. Zwierzęta pierwotnie wodne miały wody pod dostatkiem, aby go rozcieńczyć do odpowiednio niskich stężeń i wydalić bez szkody dla zdrowia.. Pokaż więcej.. Oceń to zadanie: Średnia: 4.40.. Końcowym produktem metabolizmu białek u zwierząt wodnych jest .. Szkoła - zapytaj eksperta (1209) Szkoła - zapytaj eksperta (1209) Wszystkie (1209) Język angielski (747) Język .Zwierząt wodnych jest zwierzę , albo kręgowców lub bezkręgowców , co żyje w wodzie przez większość lub całość swojego życia.. Wszystkie istoty potrzebują energii do wykonywania czynności życiowych - dzięki niej mogą się poruszać i odżywiać, wydalać, reagować na bodźce, prowadzić procesy biochemiczne w komórkach, rozmnażać się i rosnąć.Zwierzęta dzielą się na amonioteliczne (z białek pozostaje amoniak, jak dzieje się u większości ryb kostnoszkieletowych), ureoteliczne (wydalają mocznik, jak ssaki czy ryby chrzęstnoszkieletowe-rekiny i płaszczki) i urykoteliczne (te wytwarzają kwas moczowy, np. ptaki).Ptaki (Aves) - gromada stałocieplnych zwierząt z podtypu kręgowców.Jest najbardziej zróżnicowaną spośród gromad kręgowców lądowych - istnieje ponad 10 tys. gatunków ptaków, które zamieszkują ekosystemy na całym świecie.. Dla przykładu, krokodyle żyjące w wodzie wydalają głównie amoniak, żółwie słodkowodne głównie mocznik.Oddychanie jest procesem warunkującym życie, pozwala bowiem organizmom korzystać z energii zawartej w pokarmie..

w środowisku słodkowodnym zwierzęta mogą wydalać tak silnie rozcieńczony mocz.

Badania genetyczne i zapis kopalny wskazują na to, że ptaki są .olgyq7 Amoniak ma wiązania spolaryzowane między atomem azotu a wodorami (wynika to z elektroujemności tych pierwiastków) dodatkowo amoniak tworzy wiązania wodorowe w roztworze wodnym (to jest wynikiem wolnej pary elektronowej w atomie azotu) metan za to ma wiązania niespolaryzowane (lub słabo spolaryzowane).. u zwierząt żyjących w wodach słodkich może być usuwany razem z nadmiarem wody, która osmotycznie napływa do jego organizmu.. Amoniak wydalany jest przez zwierzęta , które mogą wydalać wraz z moczem duże ilości wody, np. ryby.ysleut Amoniak jest bardzo toksyczny i wymaga dużego rozcieńczenia przez wodę, na co mogą sobie pozwolić zwierzęta słodkowodne.. Dodawanie komentarzy zablokowane .Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: .. Zwierzęta wodne mogą oddychać powietrzem lub pobierać tlen rozpuszczony w wodzie przez wyspecjalizowane narządy zwane skrzela lub .Zadanie: wyjaśnij dlaczego nie można rozpuścić wszystkich Rozwiązanie: woda jest najlepszym rozpuszczalnikiem występującym w przyrodzie substancje ze względu na .. Substancji,które nie mają takiej budowy - nie mozna rozpuścić w wodzie.Mogą się rozpuszczać w innych rozpuszczalnikach niepolarnych.. Zapisz reakcje syntezy : tlenku żelaza (III) tlenku azotu (V) tlenku srebra (V) Reakcje analizy tlenku sodu tlenku cynku tlenku .Plik wyjaśnij dzięki czemu zwierzęta wodne mogą przetrwać zimę.pdf na koncie użytkownika innocentjunky03 • Data dodania: 22 lis 2018 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Zobacz 5 odpowiedzi na zadanie: wyjaśnij, dlaczego rośliny wodne żyją tylko w oświetlonych strefach jeziora?.

Zwierzęta wodne nie muszą oszczędzać wody, ponieważ Odpowiedź na zadanie z Biologia na czasie.

Zwierzęta lądowe nie mają stałego dostępu do wody, więc amoniak przekształcają w mocznik - wymaga on rozcieńczenia w mniejszej ilości wody i dzięki temu zeierzęta mogą tę wodę oszczędzać.. Informacje o książce.. [1] Wiele owadów, takich jak komary , jętki , ważki i chruściki, ma wodne larwy ze skrzydlatymi postaciami dorosłymi.. Chemia, opublikowano 14.05.2018.. Dodatkowy plus jest taki, że nie zużywają energii na przemianę amoniaku w inny związek, jak zwierzątka lądowe.Z tym, że amoniak jest bardziej toksyczny w wysokich stężeniach, więc trzeba go wydalać w bardzo rozcienczonej formie - nie moga sobie na to pozwolić zwierzęta lądowe szczególnie te, które mają problem z dostępnością do wody lub zależy im na ograniczeniu masy (woda waży).Zwierzęta wodne żyją w wodzie, więc mają jej pod dostatkiem.. Szkoła - zapytaj eksperta (1568) Szkoła - zapytaj eksperta (1568) Wszystkie (1568) Język angielski (824) Język polski (381) Matematyka .Załóżmy, że w celu zdezynfekowania rany należy szybko sporządzić wodę Przedmiot: Chemia / Liceum: 1 rozwiązanie: autor: dzastinka 12.6.2010 (18:46) Wytłumacz, dlaczego model atomu podany przez Sir J.J Thomsona okazał się Przedmiot: Chemia / Liceum: 1 rozwiązanie: autor: Polak695 6.9.2010 (18:25)Jan 14, 2022May 3, 2022 w środowisku słodkowodnym zwierzęta mogą wydalać tak silnie rozcieńczony mocz..

De facto, gady potrafią w zależności od środowiska w jakim żyją wydalać mocznik, amoniak i kwas moczowy.

Wyślij.. u zwierząt żyjących w wodach słodkich może być usuwany razem z nadmiarem wody, która osmotycznie napływa do jego organizmu.o Ryby słodkowodne wydalają amoniak jako ostateczny produkt azotowej przemiany materii, ponieważ mogą go na bieżąco usuwać z organizmu razem z nadmiarem wody, która napływa nieustannie do ich organizmu z hipotonicznego środowiska.May 3, 2022amoniak Możliwe odpowiedzi: 1. dorosłe płazy, 2. gady, 3. larwy płazów, 4. ssaki, 5. rekiny i płaszczki, 6. wodne bezkręgowce, 7. owady, 8. ryby kostnoszkieletowe, 9. ptaki mocznik Możliwe odpowiedzi: 1. dorosłe płazy, 2. gady, 3. larwy płazów, 4. ssaki, 5. rekiny i płaszczki, 6. wodne bezkręgowce, 7. owady, 8. ryby kostnoszkieletowe, 9. ptaki kwas moczowy Możliwe odpowiedzi: 1. dorosłe płazy, 2. gady, 3. larwy płazów, 4. ssaki, 5. rekiny i płaszczki, 6. wodne .Głównym azotowym produktem przemiany materii wydalanym przez żyjące w wodzie kijanki żab i ropuch jest amoniak, a przez osobniki dorosłe - mocznik..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt