Dlaczego balladyna zasługuje na karę

Pobierz

Wówczas zostaje wzięta na tortury, które kończą się jej śmiercią.. Na zakończenie przytoczę słowa Seneki Młodszego: "Żaden zbrodniarz sam siebie nie zwalnia od kary.". Była osobą zimną i bez serca, która dopuszczała się najokrutniejszych czynów ale również osobą która nigdy nie była szczęśliwą, była osobą która uważała że mieć władzę to również mieć szczęście.. Kiedy odwiedziła Pustelnika, nie zgodziła się, aby wskrzesić Alinę.. Balladyna wybierając drogę postępowania niemoralnego zniszczyła życie swoje i wielu innych osób.. Wysoki Sądzie,Ławo przysięgłych.. Ze względu jednak na tragizm jej losów, zdeterminowany pewnymi "siłami wyższymi", powinna spotkać się ze współczuciem.Oskarżenie Balladyny - Przemówienie.. Jedna zbrodnia pociągała za sobą drugą.. ratujcie ludzie ;DŹródłem tragedii Balladyny jest więc brak spójności pomiędzy potrzebami a możliwością realizacji, a nie problem winy i kary.. Ta zaś, gdy tylko się o tym dowiedziała, zabiła go.. Na początku utworu mieszka z siostrą, Aliną i matką w ubogiej chacie.. Wyroki się spełniają: Balladynę śmiertelnie razi piorun.Rozprawka na temat ,,czy balladyna była osobą szczęśliwą .. Sądzę, iż to okrutny czyn zasługujący na pogardę.. Pustelnika, który za dużo wiedział o jej przeszłości.. Bez odpowiedzi.. Szkoła tak ładnie omawia tragedię na przykładzie "Antygony", ale przy "Balladynie" zapomina na czym jej tragizm polega.Czy Balladyna zasłużyła na karę?.

Zastanawiam się jednak czy osoba taka jak ona zasługuje na współczucie.

By zostać żoną Kirkora była w stanie zabić rodzoną siostrę.. Pustelnik był człowiekiem, który wiedział o posunięciach Balladyny.. Nie chciała jednak wyznać imienia swojej córki, nawet na torturach.. Spróbujmy wiec odtworzyć jej zbrodnicze życie .Temat zadania: napisz mowę obronną, w której uzasadnisz, że Balladyna nie zasługuje na karę śmierci.. Balladyna była osobą rządna władzy, potrafiła dla władzy zabić najbli.Balladyna, jako autorka licznych zbrodni i sprawna manipulatorka, zasługuje na karę.. Postaram sie Was o tym przekonać podając kilka argumentów.. proszę !. potrzebne na czwartek co najmniej jedna strona A4!. Wyraź i uzasadnij swoją opinie .. Balladyna zasądza, że wyrodna córka, przez którą jej matka musiała cierpieć i zginąć, także zasługuje na śmierć.Gdy matka zmarła na torturach, bo nie chciała zdradzić imienia córki, by nie spotkała jej kara, Balladyna zrozumiała wreszcie, jak wiele zła uczyniła i jak wielką jest egoistką.. Zadania.. Po przedstawieniu argumentów, nadal podtrzymuję moją tezę, że Balladyna jest winna.. Przydatność 50% Wypracowanie na temat "nie ma zbrodni bez kary" na podstawie "Balladyny" J.Słowackiego.Co warto wiedzieć o powieści Granica, czyli cztery zagadnienia, które maturzysta powinien znać:.Kiedy urzędnik nakazuje jej wyjawić imię sprawczyni, stara kobieta wycofuje zarzuty..

Nawiązując do tematu Balladyna według mnie na pewno zasługuje na potępienie i na kare.

Czy Balladyna zasługuję na karę?. Czy działała pod wpływem impulsu?. Mówią one o tym, że zbrodniarz nie może sam się zwolnić od kary a skoro "Nie ma zbrodni bez kary" to pewne jest, że każdy złoczyńca jej dostąpi.czy Balladyna zasługuje na karę jaka ją spotkała.. Odpowiedź Guest.. "Balladyna" jest jej doskonałym przykładem.. Argumenty: a. Balladyna dokonała świadomie wielu morderstw i wykroczeń.. Wysoki Sądzie, Zdaję sobie sprawę z tego, że sytuacja mojej klientki- Balladyny jest bardzo trudna i wiem, że za zabójstwo grozi jej kara śmierci.Myślę że Balladyna zasługuje na karę i jednocześnie na współczucie.. Ciężar zła i kłamstwa wydaje się na dłuższą metę ponad ludzkie siły.. Jej czynów nie da się niczym usprawiedliwić,więc zasługuje na surową karę za swoje zbrodnie.Pierwszym argumentem potwierdzającym tezę, że Balladyna zasłużyła na karę, jest wstyd i okrucieństwo dziewczyny wobec swojej rodziny.. Jej rodzina nie była zamożna, być może dlatego dziewczyna tak bardzo pragnęła wzbogacić się i zdobyć władzę.. Ciąg wydarzeń i jej zbrodnie doprowadzają ją w końcu do śmierci.. Czy działała pod wpływem impulsu?. Pierwszym argumentem potwierdzającym tezę, że Balladyna zasłużyła na karę, jest wstyd i okrucieństwo dziewczyny wobec swojej rodziny.. By zostać żoną Kirkora była w stanie zabić rodzoną siostrę..

Teza: Balladyna zasługuje na sprawiedliwą karę, ale powinniśmy jej również współczuć.

Gorące.. Daję N aj ; )Wydaje się, że jest to dowód nieudolności i słabości władcy.. Pochodzi ona z biednej rodziny.. Wymień argumenty (5) przekonujące , że Balladyna zasłużyła na karę .. Przy tym była przebiegła, stanowcza i zdecydowana.Zadanie: proszę o szybką odpowiedź zadanie dotyczy lektury quot balladyna quot trzeba odpowiedzieć na pytanie quot czy wyrok w sprawie balladyny był Rozwiązanie: wysoki sądzie, proszę o najsurowszą karę dla obecnej tu balladyny dopuściła sięBalladyna to tytułowa bohaterka dramatu Juliusza Słowackiego.. Mieszkając na zamku, więziła swoją matkę w wieży.Czy Balladyna zasługuje na potępienie czy na współczucie?. b. Bohaterka miała wybór, ale celowo wybrała drogę niemoralną.. A może zawładnęło nią jakieś dziwne fatum?. Gorące.. ~~~~~ Wysoki Sądzie, szanowni zgromadzeni Zebraliśmy się tu, aby osądzić i .Balladyna zasłużyła na karę śmierci,ponieważ zabiła swoją siostrę dla bogatego kochanka Kirkora.Wygnała również matkę z zamku,którą zabił piorun.Po prostu wszystkich okłamywała,mordowała i nie szanowała oraz nie kochała.Nie miała wogóle serca do innych.Jej kara była z mocy nadprzyrodzonych i 3 razy wyrok na śmierć wydała.Nawet pozabijała .balladyna - Czy zasłużyła na karę ?. Najwięcej odwiedzin..

Bohaterka jest jednak postacią tragiczną, dlatego mimo wszystko zasługuje.

Była to córka wdowy oraz siostra Aliny, z którymi mieszkała w małej chatce.. Rozprawka.Mowa sądowa "Balladyna winna śmierci!". Pojęła, że powinna się przyznać do wszystkiego i przyjąć na siebie zasłużoną karę.Ostatnią sprawą potwierdzającą to, że Balladyna zasłużyła na karę, jest nie wykorzystanie przez dziewczynę szansy na rehabilitację.. Najnowsze.. Najwięcej odpowiedzi.. Balladyna orzekła, że córka kobiety zasługuje na karę śmierci i w tym momencie poraził ją piorun.Kiedy urzędnik nakazuje jej wyjawić imię sprawczyni, stara kobieta wycofuje zarzuty.. Wówczas zostaje wzięta na tortury, które kończą się jej śmiercią.. Niestety to przekonanie zabiło ją i jej najbliższych.Kanclerz przypomniał, że takie uczynki kara się śmiercią.. Dlaczego zasługuje ona na potępienie?II Adama Mickiewicza uzasadnij słuszność tego twierdzenia.. ze nie ma winy bez kary.. Najwięcej głosów.. Mimo iż nie miała wyrzutów sumienia żyła w ciągłym strachu i niepokoju.Balladyna zasługuję na śmierć ( rozprawka) - Zalicz.net - Rozwiąż każde zadanie domowe!. Balladyna zniszczyła wszystko, co mogłoby stanąć jej na drodze do sukcesu.. Balladyna nie potrafiła zawrócić ze złej drogi, którą kroczyła.Inne harpagon, litość?, przemówienie, skąpiec, zasługuje Czy Balladyna zasługuje na karę?. Te pytania i wiele innych już zawsze pozostaną bez .Czytaj dalej →Rozprawka czy balladyna zasługuje na karę 6 stycznia 2021 23:39 Ściagi Balladyna początkowo planowała zabić tylko Alinę, kolejne zbrodnie pojawiały się dopiero wtedy, gdy zrozumiała, iż może rządzić samodzielnie.Na koniec można mówić o zbrodni doskonałej, nie ma już bowiem nikogo, kto mógłby wskazać .Balladyna to tytułowa postać dramatu Juliusza Słowackiego.. Balladyna zasądza, że wyrodna córka, przez którą jej matka musiała cierpieć i zginąć, także zasługuje na śmierć.. A może zawładnęło nią jakieś dziwne fatum?I.. Czy Balladyna zasługuję na karę?. Rozważ problem w formie rozprawki..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt