Latarnik sprawdzian podsumowujący

Pobierz

Nie musisz ich przepisywać.. IITest z lektury "Latarnik" Henryka Sienkiewicza.. Mały Książę .. Napisz charakterystykę bohatera literackiego, który Twoim zdaniem wykazał się odwagą.Egzamin ósmoklasisty Język polski DATA: 18 grudnia 2018 r. GODZINA ROZPOCZĘCIA: 9:00 CZAS PRACY: do 180 minut Instrukcja dla ucznia 1.. Quiz w Poczekalni.. odpowiedź: Autorem książki, którą czytał Skawiński, jest Adam Mickiewicz.. Życie codzienne w latarni.. Lista 15 pytań na sprawdzian 22 marca 2021Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Latarnik Henryka Sienkiewicza.Dziś czeka ię teścik podsumowujący lekturę.. a) na Saharze b) na Biegunie Południowym c) w Australii 2.. Rozwiaz test i sprawdz swoja wiedze.answer choices.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Latarnik - Test.. Przyczyną przymusowego lądowania było: a) brak paliwa w samolocie b) złe warunki pogodowe c) awaria maszyny 3.. Test podsumowujący Latarnik .pdf - Google Docs .. Loading…"Latarnik" (lektura obowiązkowa) - test podsumowujący, plik: -latarnik-lektura-obowiazkowa-test-podsumowujacy.pdf (application/pdf) NOWE Słowa na start!Co czytał latarnik?. Wymień autora książki, którą czytał Skawiński?. Zaloguj się lub Dołącz do Klubu.Powoli zagłębiał się w lekturze, aż w pewnym momencie, podczas myśleniu o swoim..

Poprzedni latarnik zostawił dużo książek.

Bohater wspominał swój tułaczy los.. pracowity, wytrwały, ofiarny, pełen ufności i nadziei na przyszłe dobro.. Skawiński zgłosił swoją kandydaturę na latarnika.. W rodzinnym kraju zostawił żonę i syna.. Zapisz w zeszycie temat lekcji wraz z dzisiejszą datą.. Wakat na stanowisku latarnika w Aspinwall niedaleko Panamy.. Następnie uporządkuj chronologicznie zdarzenia.. Pobierz.. Ewentualny brak stron lub inne usterki zgłoś nauczycielowi.. FunTest.pl.. odpowiedź: Latarnik czytał "Pana Tadeusza".. Skawiński otrzymał paczkę z polskimi książkami.. Rozwiąż test!Test Latarnik, Latarnik podręcznika Lektury dla Klasa II.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Przetestuj swoja wiedze.Test sprawdzajacy dla szkol gimnazjalnych z lektury H. Sienkiewicza Latarnik", dzieki ktoremu kompleksowo przygotujesz sie do sprawdzianu lub ustnej odpowiedzi z jezyka polskiego.. Tułał się po świecie około czterdziestu lat.. Rozważ słuszność tego stwierdzenia w rozprawce.. odpowiedź: Akcja "Latarnika" rozrywa się w Ameryce Środkowej.Test podsumowujący "Latarnik" Henryka Sienkiewicza Klucz odpowiedzi Numer zadania Propozycja odpowiedzi Punktacja 1. a) Siellawa b) zakończenie losów Siellawy, ponieważ H. Sienkiewicz chciał ukazać znaczenie poczucia tożsamości narodowej / literatury polskiej dla emigrantów 0-2 2. a) np. dom, samotnia, pustelnia, miejsce bezpieczne,2..

Zaniedbanie obowiązków przez latarnika.

a) zwolnił się z posady b) przypuszcza się, że zginął w czasie burzy c) został uprowadzony dla okupu 2) Określ wiek Skawińskiego: a) około 70 lat b) około 40 lat c) około 90 lat 3) Latarnia stała się dla Skawińskiego: a) grobem i strasznym więzieniem b) namiastką domu, przystanią c) .Test z lektury "Latarnik".. Układ oddechowy grupa A zad 1 1-jama nosowa 2-gardło 3-płuca zad 2. przecież na dole są odpowiedzi do każdego sprawdzianu w pdf.VI.. HENRYK SIENKIEWICZ "LATARNIK" Gr.. Zilustruj swoje argumenty przykładami literackimi.. "Latarnik" Sienkiewicza jako nowela.. Sprawdź, jak dobrze pamiętasz tę historię o samotności i tęsknocie do ojczystego kraju!. zazdrosny, leniwy, pełen pretensji do życia, za to, że mu się wciąż nie udawało.. 1) Kto napisał Latarnika a) Adam Mickiewicz b) Henryk Sienkiewicz c) Ignacy Krasicki 2) W jakim miasteczku rozgrywa się akcja Latarnik a) W Aspinwell b) W Aspinwoll c) W Aspinwall 3) Dlaczego Skawiński zgłasza się na stanowisko latarnika a) Przeżywa żałobę po stracie żony b) Chce odpocząć od życiowych niepowodzeń c) Szukał nowej .Witam Was serdecznie, dzisiaj napiszecie test podsumowujący pracę z lekturą pt. "Latarnik".. latarnik zginął bez wieści, ale przypuszczano, że podczas burzy został spłukany przez bałwan..

Powierzenie Skawińskiemu posady latarnika.

1) Jaga była a) księżną b) czarownicąJeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.1.. Na jakim kontynencie rozgrywa się akcja "Latarnika"?. lubił dobrze zjeść i wypić, kochał dobrze płatne zajęcia, nie lubił ludzi.Latarnik - Test.. Po stracie posady latarnika udał się do Paryża.. Główny bohater był emigrantem politycznym.. Materiał jest dostępny tylko dla nauczycieli, którzy mają uprawnienia do jego pobrania.. Sprawdź, czy na kolejno ponumerowanych 19 stronach są wydrukowane 22 zadania.. Dlaczego Skawiński chce objąć stanowisko w latarni?. Latarnik Henryka Sienkiewicza.1.. Szkoła latania" 1.. "Latarnik" - test z odpowiedziami.. Zaznacz poprawną odpowiedź.. Klasa 7 Data: 8.05.2020 r. Temat: Test podsumowujący pracę z lekturą pt. "Latarnik".. Układ oddechowy , Klasa 7 , Puls życia , Biologia , Reforma 2017 Szkoła podstawowa klasy 4,8 .1. latarnik zginął bez wieści, ale przypuszczano, że podczas burzy został spłukany przez bałwan.. W małym miasteczku Aspinwall, niedaleko Panamy w dziwnych okolicznościach ginie latarnik.Po nagłym i tajemniczym zniknięciu latarnika w Aspinwall, Polak Skawiński.Do podanych cytatów z "Latarnika" dopisz w formie równoważnika zdania (nie zawiera.. Życzę Wam owocnej pracy.. Czas czytania: 1 minuta.. Podczas pierwszego spotkania Mały Książę poprosił lotnika o: a) narysowanie baranka b) pomoc w odnalezieniu baranka c) wodę d) o nic go nie prosił 4. czasownika w formie osobowej), o jaki moment życia Skawińskiego chodzi..

1) W jaki sposób zaginął poprzedni latarnik?

2. trzeba było go znaleźć w ciągu 12 godzin 3. oświetla statkom drogę (chyba) 4.niedziela 5.nie, skalista 6.chyba siedem (ponieważ pisano w książce, że raz dziennie przywoziła łódź żywność i wodę) 7. świeżą żywność i wodę do picia 8. zajmowała jeden mórg powierzchni 9.Scenariusz 48.. Co się wydarzyło, kiedy Skawiński zapomniał zapalić latarnię?. Czytaj uważnie wszystkie teksty i zadania.. Pytania na kartkówkę 29 marca 2021 15 pytań na sprawdzian z "Balladyny" 1 marca 2021 "Świtezianka" - test z lektury.. Test ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Latarnik.. Gdzie lotnik musiał przymusowo lądować?. 2. chętnie pomagał, ale tylko bogatym, miał dużo pieniędzy i nie chciał ich tracić.. Henryk Sienkiewicz Latarnik streszczenie.. 3.Test online egzamin gimnazjalny język polski 2014; Egzamin gimnazjalny polski 2013; Literatura pozwala lepiej poznać i zrozumieć minione wieki.. trzeba było go znaleźć w ciągu 12 godzin 3. oświetla statkom drogę (chyba) 4.niedziela 5.nie, skalista 6.chyba siedem (ponieważ pisano w książce, że raz dziennie przywoziła łódź żywność i wodę) 7. świeżą żywność i wodę do picia 8. zajmowała .Zobacz 4 odpowiedzi na zadanie: Miał ktoś sprawdzian z biologii Puls Życia 2 - układ oddechowy.. Test składa się z 12 pytań.. Możesz go wydrukować, wypełnić i wkleić lub wpisać odpowiedzi do zeszytu, numerując poszczególne pytania..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt